לימוד HTML » הוספת הערות לעמוד HTML

הוספת הערות לעמוד HTML

יוחאי ירמיהונכתב ע"י יוחאי ירמיהו

כאשר אנחנו כותבים או בונים עמוד HTML לעיתים נרצה להוסיף הערות לקוד שבעמוד ובדרך כלל הקוד של הערה בעמוד HTML יהיה מיועד בעיקר לנו (המפתחים) ולא לצופה שנכנס לעמוד.

במידה ואתם רוצים להוסיף הערה תוכלו לעשות זאת על ידי שימוש בקוד <!– בשביל לפתוח את הערה ולאחר מכן יש להשתמש בקוד –> בשביל לסגור הערה כפי שניתן לראות מתחת


<!-- הערה שלא תופיע בתוך העמוד -->

<p>תגית פסקה בעמוד</p>

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

שימוש נוסף שיש לנו בהערות הוא היכולת לקחת קוד קיים בעמוד ולהפוך אותו להערה כך שהוא לא יוצג בתוך העמוד. השיטה הזאת בדרך כלל תהיה יעילה כאשר בנינו תגית HTML או קוד שכרגע אנחנו לא רוצים שיופיע בעמוד אבל אנחנו לא רוצים למחוק אותו כי אולי נחזיר אותו לעמוד בהמשך הדרך.

מה שניתן לעשות זה לפתוח תגית של הערה מעל הקוד שאנחנו רוצים להסתיר ובסיום הקוד לסגור את ההערה כך שהקוד לא יופיע בעמוד לגולש אבל הוא גם לא ימחק מהדף ונוכל בעתיד להחזיר אותו על ידי מחיקת השדות של הערה שהוספנו.


<!-- הערה שלא תופיע בתוך העמוד 

    <p>תגית פסקה בעמוד</p>

-->

חשוב לציין שבמידה ואתם משתמשים בהערה פעמיים בתוך הקוד שאתם רוצים להסתיר את זה יבטל את הערה הראשונה ולכן לא ניתן להכניס תגית של הערה בתוך הערה קיימת. למשל הדוגמא מתחת היא דוגמא של קוד שיכול לגרום לבעיות.


<!-- הערה שלא תופיע בתוך העמוד 

    <!-- הערה נוספת בתוך הערה (לא מומלץ) -->
    <p>תגית פסקה בעמוד</p>

-->

עוד לא צפיתם בהדרכה? זה בחינם!

 אני רוצה ללמד אתכם לבנות אתר אחד בחינם. מדובר על הדרכה של למעלה משעה וחצי שבה אני אלמד אותך מ-0 לבנות אתר כולל רכישת אחסון ודומיין. לקבלת ההדרכה למייל באופן מיידי יש להשאיר פרטים מתחת.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יש לכם שאלות בנוגע למדריך HTML? שתפו אותנו בתגובות!

אם יש לכם שאלות, אם משהו היה לא מובן או במידה ואתם רוצים לשתף אותנו בדעה שלכם תוכלו לעשות זאת בתגובות מתחת:

כלי נגישות