לימוד HTML » יצירת פסקאות בעמוד

יצירת פסקאות בעמוד

יוחאי ירמיהונכתב ע"י יוחאי ירמיהו

אז הספקנו לדבר על תגיות HTML ושם דיברנו גם מעט על הנושא של פסקאות. בנוסף לכך הספקנו גם ללמוד על יצירת כותרות ב-HTML וכעת ננסה להבין איך בנוסף לכותרות איך נוכל גם ליצור פסקה ותוכן לעמוד.

כאשר אנחנו כותבים עמוד ב-HTML פסקאות הם בדרך כלל התגית הכי נפוצה שנשתמש בה. באמצעות פסקאות אנחנו מייצאים תוכן לעמוד וגם השורה הזאת שכרגע אנחנו כותבים היא פסקה.

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

כתיבת פסקה בעמוד HTML

אז כפי שציינו מרבית השורות והטקסטים בעמוד מוצגים באמצעות פסקאות ואת הפסקה אנחנו יכולים להציג בעמוד באמצעות תגית P. ניתן ליצור תגית מסוג זה לפי הדוגמאות המוצגות מתחת ובין התגיות נכניס את התוכן שאנחנו רוצים.


<p>
    זהו משפט פסקה שאנחנו יכולים להכניס לעמוד
</p>

מה חשוב לדעת כאשר יוצרים פסקאות

בשונה מקובץ וורד שבו אנחנו יכולים לרדת שורה ולהוסיף מרווחים בקלות, תגיות של פסקאות עובדות בצורה מעט שונה וכאשר אנחנו מוסיפים יותר מרווח אחד או כאשר אנחנו יורדים שורה הדפדפן הולך להתעלם מהתוספות שלנו.

למשל תוכלו לראות שבפסקה הבאה ירדנו שורה והוספנו מרווחים:


<p>
    זהו משפט פסקה      שאנחנו יכולים להכניס לעמוד

    כאן אמורה להופיע השורה השנייה של הפסקה
</p>

בפועל מה שיוצג בתוך הדפדפן כאשר אנחנו משתמשים בקוד מעל זה הקוד הבא תוך כדי התעלמות מהמרווח הנוסף ותוך כדי התעלמות מהוספת השורה הריקה שהוספנו לפסקה.

זהו משפט פסקה שאנחנו יכולים להכניס לעמוד
כאן אמורה להופיע השורה השנייה של הפסקה

היכולת להוסיף יותר מרווחים והיכולת לרדת שורה תתאפשר על ידי הוספת תגיות HTML מיוחדות. וכמובן שניתן גם להוסיף עיצובים לטקסט בתוך הפסקה ועל כך נדבר במדריך של תגיות עיצוב לטקסט ובמדריך של תגיות לעבודה עם טקסטים.

דרך אגב חשוב לציין שניתן לרדת שורה בתגיות כאשר אנחנו מחלקים את המשפטים השונים לתגיות פסקה שונות. אם כל משפט יופיע בתגית שונה אז תהיה לנו את האפשרות לרדת שורה גם ללא הוספת קוד מיוחד לשבירת שורה בעמוד.


<p>זהו משפט פסקה שאנחנו יכולים להכניס לעמוד</p>
<p>כאן אמורה להופיע השורה השנייה של הפסקה</p>

כאשר נייצא את הקוד לעמוד ככה הוא יראה בפועל כאשר אנחנו שוברים את השורות ל-2 פסקאות שונות.

זהו משפט פסקה שאנחנו יכולים להכניס לעמוד

כאן אמורה להופיע השורה השנייה של הפסקה

עוד לא צפיתם בהדרכה? זה בחינם!

 אני רוצה ללמד אתכם לבנות אתר אחד בחינם. מדובר על הדרכה של למעלה משעה וחצי שבה אני אלמד אותך מ-0 לבנות אתר כולל רכישת אחסון ודומיין. לקבלת ההדרכה למייל באופן מיידי יש להשאיר פרטים מתחת.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יש לכם שאלות בנוגע למדריך HTML? שתפו אותנו בתגובות!

אם יש לכם שאלות, אם משהו היה לא מובן או במידה ואתם רוצים לשתף אותנו בדעה שלכם תוכלו לעשות זאת בתגובות מתחת:

כלי נגישות