לימוד HTML » יצירת כותרות באמצעות HTML – כותרות H1 – H6

יצירת כותרות באמצעות HTML – כותרות H1 – H6

יוחאי ירמיהונכתב ע"י יוחאי ירמיהו

בעבודה עם HTML בדרך כלל נשתמש בתגיות P על מנת להכניס פסקאות לעמוד כפי שהסברנו בקצרה במאמר של יצירת תגיות HTML לעומת זאת כאשר נרצה להכניס תגיות של כותרות נשתמש בתגיות H.

למשל הכותרת שאתם רואים בראש העמוד של "יצירת כותרות באמצעות HTML" היא כותרת הנקראת כותרת H1.

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

סוגי כותרות HTML

קיימים 6 סוגים של כותרות שמתחילים מ-H1 ומגיעות ל-H6 וככל שהמספר של ה-H יותר קטן כך הכותרת יותר חשובה ובמרבית האתרים כותרת חשובה יותר תהיה בפונט יותר גדול. הכותרת הכי חשובה תופיע בתור תגית H1 והכי פחות חשובה בתגית של H6.

חשוב לציין שניתן להוסיף כותרת H1 רק פעם אחת בעת בניית עמוד ב-HTML ויצירת עמוד ללא כותרת H1 או עם הגדרה של כותרת בגודל H1 יותר מפעם אחת בעמוד נחשב ליצירה של קוד HTML לא תקני.

לצורך הדוגמא מתחת תוכלו לראות איך נראה קוד HTML המכיל את הכותרות השונות וכיצד הכותרות מוצגות בעמוד בפועל ובאיזה גודל כל כותרת מופיעה.

כותרת בגודל H1

כותרת בגודל H2

כותרת בגודל H3

כותרת בגודל H4

כותרת בגודל H5
כותרת בגודל H6

<h1>כותרת בגודל H1</h1>
<h2>כותרת בגודל H2</h2>
<h3>כותרת בגודל H3</h3>
<h4>כותרת בגודל H4</h4>
<h5>כותרת בגודל H5</h5>
<h6>כותרת בגודל H6</h6>

היררכיה של כותרות

אז כפי שצוין בתחילת העמוד כאשר אתם משתמשים בתגיות של כותרות בעמוד יש היררכיה וחוקים מסוימים שצריך לקיים בעת יצירה של עמודים ב-HTML. בתור התחלה הכותרת הראשית של העמוד תהיה כותרת בגודל H1 וניתן להשתמש בכותרת H1 רק פעם אחת בעמוד (אלו חוקים שיעזרו לסייע לכתוב קוד תקני ולהימנע משגיאות קוד).

כאשר מחלקים את העמוד לכמה תת כותרות אז נסמן אותם בכותרות H2 ובכותרת בגודל H2 ניתן להשתמש יותר מפעם אחת בעמוד. במידה ולאזור עם כותרת H2 יש תת אזורים נוספים עם כותרות נוספות אז הכותרת תהיה כותרת H3 וכן הלאה… נסו להסתכל על היררכיה של הכותרות כמו על תוכן עניינים של ספר שאתם קוראים.

ניתן לצפות בסרטון הבא על מנת להבין איך לכתוב תוכן לאתר ויש שם הסבר על הנושא של היררכיית כותרות:

כתיבת תוכן לאתר ויצירת היררכיה של כותרות

עוד לא צפיתם בהדרכה? זה בחינם!

 אני רוצה ללמד אתכם לבנות אתר אחד בחינם. מדובר על הדרכה של למעלה משעה וחצי שבה אני אלמד אותך מ-0 לבנות אתר כולל רכישת אחסון ודומיין. לקבלת ההדרכה למייל באופן מיידי יש להשאיר פרטים מתחת.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יש לכם שאלות בנוגע למדריך HTML? שתפו אותנו בתגובות!

אם יש לכם שאלות, אם משהו היה לא מובן או במידה ואתם רוצים לשתף אותנו בדעה שלכם תוכלו לעשות זאת בתגובות מתחת:

כלי נגישות