לימוד HTML » האם צריך אחסון אתרים עבור אתר HTML?

האם צריך אחסון אתרים עבור אתר HTML?

יוחאי ירמיהונכתב ע"י יוחאי ירמיהו

היום מרבית האתרים ברשת בנויים באמצעות מערכות כמו וורדפרס, זה כבר כמעט ולא קורה שמישהו בונה אתר פשוט באמצעות קוד HTML כי יש פתרונות טובים וקלים יותר. אם המטרה היא ללמוד איך להשתמש ב-HTML זאת יכולה להיות דרך טובה בתחילת הדרך לבנות אתרים באמצעות HTML וכאן נעזר לך עם הנושא של האחסון.

במסגרת המאמר הזה להבין האם צריך אחסון אתרים כדי העלות לאוויר אתר שנבנה באמצעות HTML וננסה במקביל גם להבין האם יש הבדל משמעותי עבורנו כאשר אנחנו בוחרים אחסון לאתר שנבנה באמצעות קוד HTML או באמצעות מערכות כמו וורדפרס.האם צריך אחסון אתרים עבור אתר HTML

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

ההבדל בין אתר וורדפרס לאתר HTML?

למי שלא מכיר את וורדפרס מדובר על מערכת ניהול תוכן המשמשת לבניית אתרים. נכון להיות כמעט חצי מכל האתרים שבנויים בעולם נבנו באמצעות וורדפרס וזה הופך אותה למערכת הכי פופולרית בעולם לבניית אתרים.

כאשר מדובר על מערכת כמו וורדפרס או כל מערכת ניהול אחרת בדרך כלל בשביל לבנות אתר צריך ליצור בסיס נתונים, לחבר בין האתר לבסיס הנתונים, ליצור משתמש והרשאות וכל התוכן של האתר נשמר בבסיס הנתונים והוא גם נטען משם לתוך האתר.

זה אומר שאם אנחנו מסתכלים על אתר שנבנה במערכת ניהול כמו וורדפרס הוא לוקח הרבה משאבים כי הוא מצריך כמה כלים שונים שנמצאים באחסון על מנת להיטען בהצלחה לגולש.

אתר שנבנה באמצעות מערכת או קוד PHP הוא גם בדרך כלל יהיה אתר דינאמי שמשתנה ולעומת מערכות וקוד PHP כאשר מדובר על אתר שנבנה ב-HTML הוא יהיה אתר סטטי והמשאבים שהוא לוקח יהיו נמוכים.

למה אתר HTML יותר פשוט ומהיר?

אחרי שהבנו אילו משאבים צריך בשביל אתר וורדפרס ואתר שנבנה באמצעות HTML אז אפשר להבין שזה הרבה יותר פשוט לטעון אתר HTML על פני אתר שנבנה באמצעות וורדפרס, וגם המשאבים שאתר HTML יצרוך יהיו נמוכים יותר.

חשוב גם לציין שבאתרים שמקבלים הרבה כניסות אחסון שיתופי רגיל לא יספיק ויהיה אפילו צורך לרכוש שרת VPS שהמחירים שלו מאוד גבוהים ומתחילים במינימום מכמה עשרות דולרים לחודש.

עוד נתון מעניין שחשוב לדעת זה שכאשר רוצים לשפר מהירות טעינה של אתר וורדפרס בדרך שומרים גרסה סטטית של העמוד (בקוד HTML) וככה זה מאפשר לאתר להיטען באופן הרבה יותר מהיר, זה נעשה באמצעות תוספי זיכרון מטמון.

ככל שיש פחות חישובים שהאחסון צריך לעשות וככל שהעמוד יותר סטטי (כמו עמוד שנבנה ב-HTML) כך משאבי האחסון שהאתר לוקח הם הרבה יותר קטנים ונוכל לרכוש אחסון יותר זול עם פחות משאבים.

האם צריך בכלל אחסון בשביל אתר HTML?

אם אנחנו מסתכלים על מערכות שנבנו בשפות שונות כמו PHP (מערכת כמו וורדפרס) אז לא ניתן להריץ את האתר על המחשב ויש צורך להתקין תוכנות כמו: wamp, xampp ותוכנות בסגנון שיאפשרו להריץ קוד PHP ובסיסי נתונים על המחשב.

לעומת זאת אם אנחנו מסתכלים על אתרים שנבנו באמצעות HTML אז בשונה משפות קוד כמו PHP כאן אנחנו יכולים להפעיל את האתר באופן פשוט על המחשב והדפדפן יודע להריץ אותו בצורה חלקה.

ב-PHP לפעמים יש כל מיני פונקציות שרצות ברקע ומחייבות התקנה של PHP כדי לראות איך האתר נראה במידה ואנחנו פותחים את הקבצים במחשב ולכן זה יותר קל לעבוד עם HTML ששם אין צורך לבצע התקנות מיוחדות.

למרות שאפשר להריץ קוד HTML על המחשב גם ללא הצורך בשרת אחסון הסיבה שאנחנו בכל זאת נצטרך את האחסון היא בגלל שאם אנחנו רוצים לאפשר לאחרים לצפות באתר יהיו צורך להעלות אותו לאחסון ולאפשר להם להיכנס אליו.

יחד עם שרת האחסון אנחנו נצטרך גם דומיין כדי לאפשר לגולש למצוא אותנו או להיכנס לאתר באופן ישיר. ברגע שמכניסים את כתובת הדומיין לדפדפן והדומיין מחובר לאחסון הגולש יוכל לצפות בו.

בגלל ש-HTML היא שפה שבדרך כלל לא מצריכה משאבים רבים לטעינה אפשר לנסות ולבחור שירותי אחסון אתרים בחינם כדי לחסוך עלויות. ויחד עם זאת למרות שיש אחסוני אתרים בחינם הם בדרך כלל יהיו באיכות נמוכה ויציגו פרסומות באתר ולכן לפעמים עדיף להשקיע כמה גרושים ולשלם על אחסון אתרים שניתן להעלות אליו את האתר ולהציג לאחרים.

עוד לא צפיתם בהדרכה? זה בחינם!

 אני רוצה ללמד אתכם לבנות אתר אחד בחינם. מדובר על הדרכה של למעלה משעה וחצי שבה אני אלמד אותך מ-0 לבנות אתר כולל רכישת אחסון ודומיין. לקבלת ההדרכה למייל באופן מיידי יש להשאיר פרטים מתחת.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

כלי נגישות